Raška Forum
јул 08, 2020, 01:04:23 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Dobrodosli na Raska Forum

Početna   Pomoć Pretraga Kalendar Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]
  Štampaj  
Autor Tema: HELP  (Pročitano 662 puta)
FORCE SRBINE
Početnik
*
Pol: Muškarac

Dont be n00b be PRO

Pogledaj profil
« poslato: септембар 19, 2008, 08:55:09 »

imam problem ne mogu da ugasim pc.Ja kliknem turn off ali nista nece da se ugasi moram da ga ugasim preko kabla
Sačuvana

Dont be n00b be PRO
AcO
Gold Member
*

aco_036@hotmail.com
Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: септембар 19, 2008, 09:09:03 »

Pogledaj dali je sve ok sa napajanjem i proveri Power Management
Sačuvana
dmc
Administrator
Gold Member
*

38086744
Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: септембар 24, 2008, 09:23:07 »

Ma u pitanju je samo sistem!>!. Preinstaliraj windows i sve ce biti OK!.. Ako budes jurio uzrok .. ima da potrosis vise vremena nego na reinstalaciju :
Sačuvana

>>dmc/dtc<<
FORCE SRBINE
Početnik
*

Dont be n00b be PRO

Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: септембар 25, 2008, 12:32:14 »

Moguce ali nekim cudom sve se vratilo u normalu,pa reinstalacija moze da saceka dok se ne vrati problem  Cool
Sačuvana

Dont be n00b be PRO
dmc
Administrator
Gold Member
*

38086744
Pogledaj profil WWW
« Odgovor #4 poslato: септембар 29, 2008, 12:44:57 »

Tako nesto lici na windows Smiley)) Nikad ne znas na cemu si Smiley
Sačuvana

>>dmc/dtc<<
FORCE SRBINE
Početnik
*

Dont be n00b be PRO

Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: септембар 29, 2008, 10:46:13 »

Da brate cuo sam da 80% Rusa mrzi Windows,Linux i ostale operativne sisteme ali nemaju izbora.
Sačuvana

Dont be n00b be PRO
dmc
Administrator
Gold Member
*

38086744
Pogledaj profil WWW
« Odgovor #6 poslato: октобар 01, 2008, 12:11:48 »

ko kaze da nema izbora?!?!

http://www.dmoz.org/Computers/Software/Operating_Systems/
Sačuvana

>>dmc/dtc<<
AcO
Gold Member
*

aco_036@hotmail.com
Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: октобар 01, 2008, 06:16:58 »

Ali nijedan nema optimizaciju kao XP...
Sačuvana
dmc
Administrator
Gold Member
*

38086744
Pogledaj profil WWW
« Odgovor #8 poslato: октобар 01, 2008, 07:57:26 »

Ali nijedan nema optimizaciju kao XP...

i ostade ziv.....
Sačuvana

>>dmc/dtc<<
tekija
Urednik
Uvažen Član
*

teraohm@hotmail.com
Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #9 poslato: октобар 02, 2008, 08:21:55 »

Знате шта ,тема оде у офтопик, ја користим и линукс и хр , сваки има своје предности и мане , рецимо , хр користим јер ми неки trackeri не препознају програм с којим скидам торенте с линукса , једноставно је тај програм blacklisted.

Онда , никико нисам успео да натерам тв карту да ради како треба на линуксу , никако да добијем ону слику што добијам на хр-у , подесим све параметре исто , али није то то , или има више боје или је слика мутна или црно-бела или сецка слика а узто и даљински не ради.

О подешавању dial-up  модема нећу да причам , претресо сам цео интернет , питао све редом , али нигде да пронађем мој чипсет , остало ми је само да га сам напишем на шта и не помишљам.

Оно што сам на мом ubuntu-у приметио у последње време је да ми хард диск нешто константно ради , стално је црвена чампица укључена , а и чује се како ради , од процеса ништа значајно није покренуто , кажу људи  да је у питању неки баг и да је се појављивао и раније , ко зна шта ли је.
Игрице не играм , тако да то мени није проблем.

Е сад да га мало исхвалим , прво што ми пада напамет је ситуација од прошлог викенда. На интернет излазим преко локалне мреже , која је повезана са провајдером , нестала је струја на кратко , а пошто немамо UPS , мрежа се на кратко искључила и све отишло у к.... , све IP адресе се забрљавиле и нико није могао да се конектује. Ја сам елегантно ушао у linux ,  и тамо је све радило ок Smiley .
Безбеднији је. Не може свако да дође и ради шта хоће.
Бесплатан је.
Има боље окружење.
Пoнекад је чак и једноставнији од win-a.
Пружа више слободе него win , све је отворено , па свако може да га подешава како хоће , зато га неки и не воле , воле да им је све сервирано , па шта је ту је.

Не могу сад да се сетим ничега више , толико за сад.
Sačuvana

На свету постоји 10 врста људи , они који знају бинарни код  и они који га незнају Smiley
dmc
Administrator
Gold Member
*

38086744
Pogledaj profil WWW
« Odgovor #10 poslato: октобар 03, 2008, 02:40:48 »

Sto se tice torrenta pod linuxom ja koristim ktorrent i radi odlicno.. nisam imao problema ni sa jednim torrentom, a thepiratebay.org koristim kao tracker... Sto se tice TV kartice, nisam imao prilike da se zezam time, a moraju da postoje podesavanja za jacinu boje negde u programu!!... Ali posto se nisam zezao tu ti ne mogu pomoci...

Sto se tice rada hard diska... sve zavisi sta ti stoji u crontabu... linux svaki dan jednom pravi index svih fajlova (slocate proces)... mozes to iskljuciti iz crontaba.... edituj crontab ili /etc/rc.d/cron.daily ili cron.hourly .. zavisi gde se sta nalazi.. .Nemoj sve te procese da iskljucis.. samo tamo gde nadjes slocate.cron ... mada opet.. kada ti hard disk radi mozes i sa top ili ps ax videti koji je to proces.. ali opet.. ne znam napamet za ubuntu.. ja sam na fedori/rh-u!!
Sačuvana

>>dmc/dtc<<
Stranice: [1]
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 18 upita.